Al. Armii Krajowej 101, 43-316 Bielsko-Biała
Szkoła rodzenia

Dlaczego my?

Przez 10 lat pracy stworzyłyśmy dobrą szkołę rodzenia, która ciągle rozwija się i doskonali. Szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie szkół rodzenia organizowanym przez miesięcznik „Dziecko”. Jesteśmy z tego szczególnie dumne, ponieważ oceny szkoły były wystawiane przez samych uczestników zajęć.

Zajęcia w naszej szkole odbywają się w małych grupach. Dzięki temu uczestnicy zajęć mają możliwość wzajemnego poznania, otwarcia się, nawiązania znajomości z osobą prowadzącą i innymi rodzicami często na wiele lat. Jesteśmy nastawione na bliski, bezpośredni kontakt z uczestnikami zajęć. Jest czas na rozmowę, pytania, wyjaśnienie indywidualnych wątpliwości. Po porodzie spotykamy się, aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z porodem, pierwszymi krokami w roli rodziców. Daje to możliwość stałego kontaktu z nami, od samych początków ciąży, przez poród, po okres wchodzenia w nowe role rodzicielskie. W razie kłopotów z karmieniem służymy pomocą w poradni laktacyjnej.

Prowadząc kursy przygotowujące do porodu i porady laktacyjne dbamy również o własne szkolenia, aby przekazywać rodzicom najnowszą wiedzę.

Najważniejsze z nich to :
  • Kurs dla instruktorów szkół rodzenia organizowany przez Fundację Rozwoju Ziemi Łódzkiej związaną z nieżyjącym już prof. Fijałkowskim, lekarzem położnikiem, mającym swój duży wkład w upowszechnieniu idei szkół rodzenia.
  • Szkolenie dla instruktorów szkół rodzenia w zakresie umiejętności pracy z grupą i technik komunikacji interpersonalnej organizowane przez Fundację Rodzić po ludzku.
  • Kurs przygotowujący do międzynarodowego egzaminu na konsultantów laktacyjnych, zakończony uzyskaniem certyfikatu IBCLC.
  • Coroczne Konferencje Fundacji Rodzić po ludzku i Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią.
  • Zjazdy szkół rodzenia organizowane przez Polskie Centrum Edukacji.
  • Zjazdy Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.