Al. Armii Krajowej 101, 43-316 Bielsko-Biała
Szkoła rodzenia

Zapraszamy na kurs Masażu Shantala w naszej Szkole.


Masaż Shantala

to, wywodząca się z Indii, tradycyjna technika pielęgnacji dziecka za pomocą dotyku, która sukcesywnie podbija serca rodziców na całym świecie. Technika ta jest niewiarygodnie prosta, wręcz intuicyjna, a już jedna sesja Masażu Shantala może dać zaskakująco pozytywne efekty dla dziecka jak i rodziców. Zdarza się często, że dzieci cierpiące na zaparcia wypróżniają się już po kilku minutach masażu, a te które wcześniej budziły się w nocy kilkukrotnie po wieczornej sesji masażu potrafią przespać nawet całą noc. Z mojego doświadczenia wynika, że każdy rodzic, który spróbował Masażu Shantala potrafi wymienić przynajmniej jeden obszar, w którym jakość życia jego lub noworodka poprawiła się.

Korzyści płynące z regularnego Masażu Shantala dla niemowlęcia lub dziecka:
 • ułatwia trawienie, zapobiega kolkom,
 • wycisza i uspokaja,
 • ułatwia zasypianie,
 • wzmacnia poczucie bezpieczeństwa,
 • stymuluje prawidłowy rozwój psychofizyczny,
 • wzmacnia więzi emocjonalne z rodzicami,
 • podnosi odporność organizmu.

Korzyści płynące z regularnego Masażu Shantala dla rodzica:
 • wzmacnia więź z dzieckiem,
 • poprawia pewność siebie w opiece nad dzieckiem,
 • uspokaja i relaksuje,
 • łagodzi lub zapobiega depresji poporodowej u matek,
 • pomaga w rozumieniu dziecka, ułatwia odczytywanie komunikatów jego ciała.


Zajęcia odbywają się cyklicznie, w grupach 3-6 dzieci z rodzicem. Każdy nowy kurs rozpoczyna się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 10:00 Jedna sesja trwa 1-1,5 godziny. Cały cykl to cztery cotygodniowe spotkania plus spotkanie dodatkowe, powtórkowe dla chętnych, w cenie kursu.

Podczas cotygodniowych spotkań nauczycie się jak masować poszczególne części ciała dziecka dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Masując swoje dziecko przede wszystkim usprawnicie komunikację z nim, nawiążecie nowego rodzaju kontakt, ułatwiający zrozumienie sygnałów, które maluch do Was kieruje. Poznacie techniki masażu brzuszka, który pomoże przy zaparciach, ale także masażu twarzy, który niektórym maluchom sprawia szczególną przyjemność.

Istotnym jest fakt, że Wasze dziecko podczas kursu dotykane jest jedynie przez Was! Wszystkie techniki prezentowane są na specjalnej lalce wielkości Waszego niemowlęcia. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z instruktorką możecie zadawać pytania lub korygować ewentualne niedociągnięcia na bieżąco. Zawsze coś można zrobić lepiej! Gdy pojawią się wątpliwości, lub Wasze dziecko ma jakiś problem, który wymaga szczególnego podejścia, możecie go omówić z osobą prowadząca.

Podczas spotkań poruszanych jest wiele tematów wspólnych dla rodziców niemowląt i małych dzieci. Rodzice wspierają się nawzajem, wymieniają doświadczeniami a dzieci mają kontakt z rówieśnikami (choć głownie wzrokowy;). Kurs jest okazją do nauczenia się spędzania z dzieckiem czasu w niestandardowy sposób, może być rozwiązaniem problemów z kolkami, nieregularnym snem, a na pewno wpłynie bardzo pozytywnie na Waszą relację z dzieckiem. W końcu któż nie lubi być masowany?! A reakcje dzieci bywają bezcenne :)

Prowadzenie: Anna Włodarczyk, mgr fizjoterapii
Najwięcej radości daje jej praca z niemowlętami i ich rodzicami. Inspirują ją dzieci, problemy rozwojowe i wychowawcze dlatego swoją zawodową przyszłość wiążę z niemowlętami. W trakcie kursu Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0 - 12 miesięcy. W 2017 r. brała udział w szkoleniu z zakresu Terapii Manualnej dzieci. Kurs instruktorski masażu Shantala ukończyła w 2016 r. aby propagować zdumiewającą moc dotyku wśród rodziców niemowląt. Chciałaby, aby każdy mógł czerpać satysfakcję z bycia rodzicem i poczuć się ekspertem w dziedzinie wychowywania własnego dziecka. Wierzy, że nawiązanie z dzieckiem głębszej relacji poprzez masaż Shantala może znacznie ułatwić rodzicom opiekę nad niemowlęciem, zrozumienie jego potrzeb oraz wpłynąć korzystnie na jego rozwój.

Prywatnie jest mamą 6 letniej córki, która bardzo motywuje ją do szerzenia idei masażu wśród rodziców. O masowaniu córki mówi tak: "Naszą przygodę z masażem zaczęłyśmy stosunkowo późno, bo kiedy skończyła 5 lat. Wiek miał jednak tę zaletę, że mogła dać mi ustną informacje zwrotną, która brzmiała mniej więcej: "Mamo kocham Cię. Czy jutro też mogłabyś mi zrobić masaż?" I tak się masujemy od 1,5 roku. Są to bardzo cenne chwile, które m.in. budują nasze zaufanie względem siebie o czym może świadczyć fakt, że niejednokrotnie podczas lub po masażu córka rozpoczyna jakiś ważny dla niej temat. Jest to dla niej chwila wyciszenia kiedy może zebrać myśli po całym dniu i rozpocząć swobodną rozmowę w dobrej atmosferze. Takiej głębokiej, opartej na wzajemnym zachowaniu relacji życzę wszystkim rodzicom i daję Wam do rąk narzędzie, bardzo pomocne w pracy z dzieckiem: masaż Shantala."

Szczegóły dotyczące terminów i kosztów na : http://www.shantalabielsko.pl/
Zapisy: +48 533 019 111, annawlodarczyk@shantalabielsko.pl